İtalyanca Eğitim Programı

Sıcak Bir Akdeniz Dili: İTALYANCA…

İtalya, büyülü bir ülke olarak pek çok insanın hayalini süslemektedir. Muhteşem bir doğaya sahiptir. Sanat anlayışı ve sanat eserleriyle dünyaya örnek olmuş, tarihi güzellikleri ile de konuşulan bir ülkedir. Avrupa’nın son derece önemlidir. Bir Akdeniz ülkesi olan İtalya, bu yönü ile Türkiye ile de sıcak bir etkileşim içindedir.

İtalyanca, Latin kökenli bir dildir. Dünya üzerinde fonetiği, aksanı en güzel en estetik olan dil gruplarında bir tanesidir. Düzgün bir telaffuz, gramer bilgisi ile son derece keyifli olan bir dildir.

İtalyanca eğitimi ile sizlerle… 60 milyon kişi tarafından konuşulan bu güzel dil, sizlere profesyonel eğitmenler eşliğinde en doğru şekilde öğretilmektedir. İş hayatında daha yüksek bir kariyer hedefiniz var ise, sosyal hayatta kişisel gelişim ve değişimi önemsiyorsanız, eğitim hayatınızda okumak istediğiniz dil İtalyanca ise bu eğitim sizi bambaşka bir yere taşıyacaktır.

Yüksek bir popülasyona sahip olan İtalyanca, sizi pek çok anlamda mutlu edecek bir dildir. Her dilin bir hikayesi ve zorluk derecesi vardır. Ancak yetenek, algı ve doğru eğitim ile öğrenilemeyecek hiç bir dil yoktur. Biz, kurum olarak tüm konsantrasyonumuzu daha çok dil öğretmek için en iyi şekilde öğretmek için en kalıcı şekilde öğretmek için çalışıyoruz.

İtalyanca kursları A1, A2, B1, B2, C1, C2 olmak üzere 6 seviyeden oluşmaktadır.

A1 Başlangıç
İtalyanca A1 seviyesinde somut ihtiyaçları dile getiren günlük hayattaki alışıldık ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve bunlarla kendini ifade edebilir.

A2 Temel
İtalyanca A2 seviyesinde dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça kullanılan tabirleri anlayabilir (ör. kişinin kendisiyle ilgili, ailesiyle, alışverişle, iş ve yakın çevre ile ilgili bilgiler).

B2 Orta
İtalyanca B1 seviyesinde Okul, iş, boş zamanlar v.b. gibi alışılmış konularda, standart dil net bir şekilde kullanıldığında konunun başlıca önemli noktalarını anlayabilir.

C1 Alt İleri
İtalyanca C1 seviyesinde çok farklı alanlarda çok zengin içerikli uzun metinleri anlayabilir ve mantıksal bağlantılar kurabilir. Spontane ve akıcı bir şekilde kendini ifade eder ve belirgin bir şekilde sık sık bilmediği/hatırlayamadığı bir kelimeyi aramaz.

C2 İleri Seviye
İtalyanca C2 seviyesinde duyduğu ve okuduğu herşeyi zorluk çekmeden anlayabilir. Yazılı veya sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir,bunları gerekçelendirebilir ve açıklamalı bir şekilde sunabilir.


İtalya Avrupa'nın en canlı ülkelerinden biridir. Her daim şık giyinen ve yüksek sesle konuşan İtalyanlar, dev anıtlar ve basit malzemeleri lezzetli öğünlere dönüştüren geleneksel İtalyan mutfağı... Bir kaldırım kafesinde önünüzden Vespa motorları geçerken dünyaca ünlü Kolezyum'un manzarasını seyret. Sabahları gerçek İtalyanlar gibi sen de ayakta espresso iç. Uzun öğle yemekleri ve akşam yemekleri için bohem Trastevere bölgesine uğra. İtalya'da moda bir yaşam biçimidir ve şehir sakinlerinin şıklığı en ilgisiz kişilere bile daha şık giyinme konusunda ilham verecektir. Hafta sonları büyüleyici Amalfi Sahilini ya da üzüm bağlarıyla dolu Toskana'yı ziyaret edebilirsin.

- Tüm bunları keyif alarak görebilmen için İtalyanca biliyor olman yeterli. Gebze İngiliz Kültür olarak; sizlere bu alanda hızlı ve etkili bir hizmet sunuyor; uzman kadromuz ve kurumsal alt yapımız ile İtalyanca'nın temel ve ileri düzey eğitimlerini veriyoruz.