Rusca Eğitim Programı

Akıcı, Özgün ve Fonetik Bir Dil: Rusça…

Rusya, altyapısı, kaynakları, insan gücü ve daha pek çok özelliği ile dünyanın saygın ülkelerinden bir tanesidir. Aksan olarak da son derece akıcı ve hoş bir aksana sahiptir. Slav dilleri arasında en çok konuşulan dillerden birisi olan Rusça, Rus dili ve edebiyatında da dünyaya yön vermiş bir dile sahiptir. Tolstoy, Gorki, Puşkin ve daha pek çok dünya yazarı çıkartmış bir dildir. Rusça, beyin jimnastiği yapabileceğiniz interaktif bir dildir. Fonetiği ve artikülasyonu da son derece etkilidir. Yazıldığı gibi konuşulan bir dil olduğu için öğrenilmesi de zor değildir. Alfabesi kolay olan Rusça’nın gramer kısmında destek almak gereklidir. Rusça’nın en yaygın kullanıldığı ülkeler Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve Belarus’tur.

Rusça, karmaşık bir alfabeye ve karmaşık dilbilgisi yapısına sahiptir. Bunu doğru bir şekilde çözümlemek için eğitim almak gerekir. İş hayatınızda, eğitim hayatınızda ve sosyal hayatınızda bu dilin etkinliği büyüktür. Özellikle uluslararası şirketlerde çalışan bireyler için çok daha önemli bir dildir. Yine kurumsal şirketlerin çalışanlarının kişisel gelişimi için dolaylı olarak şirketin başarısı için de Rusça bilmek son derece önemlidir.

İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi yoğun kullanılan dil, özellikle uluslarası iş ilişkilerinde son derece etkin bir role sahiptir. Son yıllarda Rusça’nın önemi daha da artmıştır. Ticari ilişkilerin yoğunluğu nedeni ile profesyoneller, öğrenciler ve daha pek çok topluluk bu dili öğrenmek için harekete geçmektedir.

Rusça dil kursları A1, A2, B1, B2, C1, C2 olmak üzere 6 seviyeden oluşmaktadır.

A1 Başlangıç
Rusça A1 seviyesinde somut ihtiyaçları dile getiren günlük hayattaki alışıldık ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve bunlarla kendini ifade edebilir.

A2 Temel
Rusça A2 seviyesinde dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça kullanılan tabirleri anlayabilir (ör. kişinin kendisiyle ilgili, ailesiyle, alışverişle, iş ve yakın çevre ile ilgili bilgiler).

B2 Orta
Rusça B1 seviyesinde Okul, iş, boş zamanlar v.b. gibi alışılmış konularda, standart dil net bir şekilde kullanıldığında konunun başlıca önemli noktalarını anlayabilir.

C1 Alt İleri
Rusça C1 seviyesinde çok farklı alanlarda çok zengin içerikli uzun metinleri anlayabilir ve mantıksal bağlantılar kurabilir. Spontane ve akıcı bir şekilde kendini ifade eder ve belirgin bir şekilde sık sık bilmediği/hatırlayamadığı bir kelimeyi aramaz.

C2 İleri Seviye
Rusça C2 seviyesinde duyduğu ve okuduğu herşeyi zorluk çekmeden anlayabilir. Yazılı veya sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir,bunları gerekçelendirebilir ve açıklamalı bir şekilde sunabilir.


Rus dilini öğrenerek, Rusça öğrenerek kendi dilinde kitaplar okuyabilirsiniz, turizm alanında aktif olarak çalışabilirsiniz, uluslararası bir firmadan üst düzey bir kişi olarak görev alabilirsiniz. Ülkemiz, turizm alanından popüler bir ülke olduğu için ve Rus turist potansiyeli yüksek olduğu için Rusça bizim ülkemizdeki insanlar için önemli bir dildir.

- Gebze İngiliz Kültür olarak; sizlere bu alanda hızlı ve etkili bir hizmet sunuyor; uzman kadromuz ve kurumsal alt yapımız ile Rusça’nın temel ve ileri düzey eğitimlerini veriyoruz.